Z médií

Celkem: 67  1 2 3 4 5

Komentář k zákonu o státním podniku

22. únor 2019

Skupina našich advokátů (Jan Dědič, Jana Guričová, Josef Kříž, Jan Lasák, Jakub Porod) vydala pod nakladatelstvím Wolters Kluwer v září minulého roku komentář k zákonu o státním podniku (dostupný zde).

Václav Rovenský a Tomáš Sequens publikovali článek v časopise CEE Legal Matters

29. květen 2018

Partner Václav Rovenský se s counselem Tomášem Sequensem zabývali problematikou veřejné podpory českým zdrojům zelené energie v časopise CEE Legal Matters.

Helena Navrátilová a Jan Černohouz připravili pro Chambers Global Practice Guides odborný komentář daňových podmínek v České republice

21. březen 2018

Daňová partnerka KŠB Helena Navrátilová společně s counselem KŠB Janem Černohouzem připravili pro Chambers Global Practice Guides kapitolu týkající se korporátního zdanění v České republice. Průvodce poskytuje odborný právní komentář ke klíčovým otázkám z daňového práva a mapuje vývoj v dané jurisdikci.

KŠB se podílela na přípravě International Public Procurement Publication

21. červen 2017

Thompson Reuters ve spolupráci s Center for International Legal Studies vydalo publikaci obsahující přehled právní úpravy v oblasti veřejných zakázek. Publikace shrnuje právní úpravu v několika desítkách jurisdikcí.

Autoři KŠB o právních normách týkajících se veřejného osvětlení

10. březen 2014

Advokátka KŠB Petra Nováková, advokát KŠB Tomáš Sequens a advokátní koncipient Richard Hamran se ve třech článcích zaměřili na mnohé otázky týkající se problematiky veřejného osvětlení.

KŠB v Global Competition Review 2013

6. březen 2014

Advokátní kancelář KŠB byla zmíněna v prestižní soutěžněprávní publikaci Global Competition Review (GCR), a to v nejvyšší kategorii „Elite“.

Getting the Deal Through - Electricity Regulation 2013

19. prosinec 2013

Václav Rovenský spolu s Jánem Bérešem zpracovali přehled právní regulace elektroenergetiky v České republice, a to pro mezinárodní publikaci Getting the Deal Through – Electricity Regulation 2013. Článek popisuje elektroenergetickou politiku a předpisy, organizaci a fungování trhu a instituce, které tuto oblast regulují. Pozornost je věnována také alternativním energetickým zdrojům a právní regulaci elektrických zařízení včetně jejich obchodu. Publikaci vydala londýnská analytická společnost Law Business Research Ltd.

Martin Šolc pro Lidové noviny o „lepším čertu“

28. únor 2013

Partner advokátní kanceláře KŠB Martin Šolc v pravidelné příloze Právo & Justice Lidových novin vysvětlil, proč by bylo škodlivé odložit rekodifikaci soukromého práva, která má být v Česku účinná od roku 2014.

Martin Šolc poskytl interview týdeníku Ekonom

13. prosinec 2012

Jeden ze zakládajících partnerů KŠB Martin Šolc v nedávném vydání magazínu Ekonom (č. 46/2012) blíže popsal své vize coby generální tajemník Mezinárodní advokátní komory (IBA). Této funkce se Martin Šolc coby první Středoevropan v historii IBA ujme v lednu 2013.

Daňové poradkyně KŠB ve Finančním managementu: Jaká soudní rozhodnutí je dobré znát?

11. červenec 2012

Důležitými rozhodnutími tuzemských soudů v oblasti daní se v posledním čísle magazínu Finanční management zabývaly Helena Navrátilová a Pavla Blažková.

Fotbalové Euro 2012: Návod k použití pro zaměstnavatele

11. červen 2012

Sestavy fotbalových týmů naučeny nazpaměť, české vlajky připraveny, fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině může odstartovat. Sportovní svátek, který začne 8. června a skončí finále dvou nejlepších týmů 1. července, se ale může díky obrovské popularitě, jakou kopaná na starém kontinentu má, neblaze promítnout do pracovní morálky řady zaměstnanců.

Advokát Jaroslav Míkovec popsal v Ekonomu všední právní prózu podnikatelů

28. červen 2012

Běžné právní rutině, s níž se při práci pravidelně setkává řada podnikatelů, se ve svém sloupku v týdeníku Ekonom věnoval advokát KŠB Jaroslav Míkovec. Každodenní kroky, jako třeba výplata dividend, prodej obchodních podílů či výměna představenstva jsou podle něho v Česku zbytečně zatěžovány byrokracií a nesmyslnými požadavky.

Profesor Dědič pro Právo & Byznys: Zjednodušil bych zákony

25. duben 2012

Za svým bohatým profesním životem se v březnovém měsíčníku Právo & Byznys ohlédl profesor Jan Dědič, partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Jeden z nejzkušenějších českých odborníků na obchodní právo, který na začátku letošního roku oslavil životní jubileum, se mimo jiné zamyslel nad úrovní českých zákonů. Ty podle něho trpí především častou a neuváženou novelizací.

Co může přinést rozpad eurozóny? V Lidových novinách odpověděl Jiří Horník

25. duben 2012

Jiří Horník, advokát KŠB, se v příloze Právo & Justice Lidových novin zamyslel nad dopady, které by smluvním stranám kontraktů uzavřených v eurech mohl přinést obávaný rozpad eurozóny.

The Technology, Media and Telecommunications Review, Second Edition

22. únor 2012

Drahomír Tomašuk, expert KŠB na oblast elektronických komunikací, informačních technologií a ochrany osobních údajů, zpracoval pro mezinárodní publikaci The Technology, Media and Telecommunications Review, Second Edition, přehled aktuálního stavu telekomunikačního trhu v ČR.

Naše newslettery

×